TransVoice

TransVoice to projekt dedykowany kobietom transpłciowym, w którym wykorzystujemy innowacyjną metodę emisji głosu w kierunku jego podwyższenia.

– U osób transpłciowych zmiana wysokości głosu jest priorytetem i chęć tej zmiany objawia się u 98 procent z nich. Zdarza się, że osoby transpłciowe, szczególnie narażone na fobię i introwersję społeczną, czują się zmuszone ukrywać brzmienie swojego głosu lub ograniczać jego używanie. Praca z głosem jest więc kluczowa, ponieważ to właśnie głos jest jednym z czynników identyfikujących przynależność do danej płci – mówi Natalia Pancewicz z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, autorka projektu, trenerka głosu i oddechu. – U transpłciowych mężczyzn zmianę głosu wywołuje terapia testosteronem, tymczasem dla kobiet transpłciowych brakuje rozwiązań innych niż operacja chirurgiczna – kosztowna i obciążona ryzykiem. I jeszcze coś: społeczna i systemowa podwójna dyskryminacja kobiet transpłciowych. Dlaczego są w Polsce są gorzej traktowane? Bo są transpłciowe. Bo są kobietami.

 

Projekt TransVoice jest pracą w strefie komfortu. Ze skryptu ćwiczeń można skorzystać w domu, a to bezcenne dla osób, które doświadczają obaw związanych z funkcjonowaniem społecznym.

Do udziału w programie zapraszamy też trenerki i trenerów emisji głosu: do waszej dyspozycji jest instrukcja szkolenia przygotowująca do pracy z kobietami transpłciowymi. To nowa specjalizacja i poszerzenie zakresu oferowanych usług w ramach treningów wokalnych! Z gotowych rozwiązań mogą także skorzystać organizacje pozarządowe działające na rzecz osób LGBTQiA+ oraz firmy

szkoleniowe zajmujące się emisją głosu i sztuką wystąpień publicznych, otwierając tym samym zakres swoich usług na kobiety transpłciowe.