PsychoAlert

Od 2016 roku jesteśmy w permanentnym stanie aktywistycznej gotowości. Używano przeciwko nam gazu, ciągnięto po asfalcie, szarpano, zamykano w radiowozach, wykręcano ręce. Zetknęłyśmy się z ogromem ludzkiego cierpienia, torturami, śmiercią. Mamy za sobą przeżycia graniczne.

PsychoAlert ‒ bezpłatna pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla osób doświadczających wypalenia aktywistycznego, zespołu stresu pourazowego (PTSD) po doświadczeniu przemocy policyjnej, zmagających się z represjami, szykanami, hejtem, depresją. Wsparcie dedykowane jest także osobom wykonującym aktywistyczną pracę humanitarną w lesie na granicy z Białorusią (od 2021 roku) i w punktach pomocy humanitarnej dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy (od 2022 roku).

PsychoAlert to więcej gorąca kryzysowa infolinia. Program wsparcia (od 2020 do 2023 roku pod nazwą Psychopogotowie) obejmuje natychmiastową interwencję kryzysową wstępną diagnostykę, natychmiastową interwencję kryzysową, a także terapię ‒ w tym terapię pogłębioną i długofalową, stosownie do indywidualnych potrzeb i wskazań psychoterapeutycznych. Leczenie prowadzą ją psycholożki, wykwalifikowane psychotraumatolożki i certyfikowane interwentki kryzysowe.

Zgłoszenia przyjmujemy przez SMS lub email: +48 511 345 740 psychoalert@strajkkobiet.eu

Aktywistko, aktywisto, potrzebujesz pomocy? Nie czekaj, zgłoś się! Odpowiedź otrzymasz jeszcze tego samego dnia, a do końca następnego dnia połączymy Cię z terapeutką. W ramach interwencji kryzysowej otrzymasz natychmiastową specjalistyczną pomoc psychologiczną.