Fundusz Akcji

Fundusz Akcji czyli wsparcie finansowe aktywistek i aktywistów identyfikujących się z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet w ponad 150 miastach i miasteczkach Polski. Zasilamy codzienną walkę o godne życie, prawa człowieka i praworządność.

Protestujemy, demonstrujemy, kleimy plakaty i wlepki. Ale Strajk Kobiet to nie tylko uliczne akcje. Realizujemy kampanie informacyjne w mediach społecznościowych i w realu. Wyciągamy rękę do ludzi, którzy tego potrzebują. Prowadzimy punkty wsparcia uchodźczyń i uchodźców. Niesiemy i organizujemy pomoc humanitarną, psychologiczną, językową, adaptacyjną. Organizujemy warsztaty i szkolenia wzmacniające dla kobiet.

Ufamy doświadczeniu, wiedzy, inicjatywie i intuicji strajkowiczek oraz ich wyczuleniu na potrzeby lokalnego środowiska.

W naszym programie grantowym stosujemy uproszczone wnioskowanie i rozliczanie. O środki mogą aplikować zarówno strajkowe osoby i grupy działające od miesięcy czy lat, jak i nowe aktywistki, nowi aktywiści, którzy chcą dołączyć do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W ten sposób wspomagamy lokalną samoorganizację oraz demokratyczną współpracę. Wierzymy, że to sprawnie działające społeczności są w stanie przynieść prawdziwą zmianę społeczną i polityczną.