Co robimy?

Jesteśmy oddolnym, niezależnym ruchem społecznym wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn. To my wszystkie wyszłyśmy na ulicę 3.10, aby zaprotestować przeciwko barbarzyńskiej ustawie antyaborcyjnej. Strajkowałyśmy w całej Polsce, protestowałyśmy w ponad 150 miastach w Polsce i ponad 60 za granicą.

90% protestów w Polsce odbyło się w miastach mniejszych niż 50 000 mieszkańców i to było największą siłą Strajku Kobiet.

Centrala Strajku była i jest we Wrocławiu, tam gdzie 25 września Marta Lempart wezwała do strajku. Wygrałyśmy tamtą bitwę, ale nie wygrałyśmy wojny. Mówimy NIE pogardzie i przemocy wobec kobiet, przeciw obecności Kościoła w polityce, przeciw polityce w edukacji.

Przed nami kolejne akcje i protesty:

1. Konstytuuje się grupa OSK Prawo – profesjonalne przedstawicielki OSK, które władzy trudniej będzie ignorować i które będą reagować w naszej sprawie oraz interweniować w przypadkach indywidualnych. CEL: SZYBKIE REAGOWANIE FORMALNE I PRAWNE

2. Tworzymy (cały czas) sieć powiązań pomiędzy komitetami lokalnymi, które powstały w ramach I i II Rundy Strajku i planujemy szkolenie dla lokalnych liderek Strajku. CEL: SZYBKIE ORGANIZOWANIE SIĘ DO AKCJI W PRAKTYCE. Działasz lokalnie? Skontaktuj się z nami: lokalne.osk@gmail.com

3. Działamy w ramach międzynarodowej sieci Międzynarodowy Strajk Kobiet – najbliższe wydarzenia już 25.11, w Światowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet, w tym start globalnej petycji. CEL: WSPÓŁDZIAŁANIE NA POZIOMIE MIĘDZYNARODOWYM, SOLIDARNIE.

4. Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.
Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

Międzynarodowy Strajk Kobiet – Polska WYDARZENIE FB

5. Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich kolejnych protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp. To jest średnio ok 200 zł na komitet lokalny. 

Priorytet w zrzutce mają zapotrzebowania zgłoszone z mniejszych i średnich miejscowości.
Pomóżcie! 
https://zrzutka.pl/strajkkobiet