KOMITET WSPARCIA OBYWATELSKIEGO „PARASOLKI”

Komitet Wsparcia Obywatelskiego „Parasolki” to kobieca inicjatywa, której celem jest pomoc osobom doznającym dyskryminacji, szykan i represji ze względu na zaangażowanie w prodemokratyczne działania społeczne i polityczne.

Organizujemy pomoc prawną, finansową, medyczną dla wszystkich, którzy jej potrzebują. Już w kilku miastach w Polsce udało nam się znaleźć i zapewnić reprezentację prawną dla wzywanych na czerwcowe przesłuchania oraz w inny sposób wesprzeć osoby szykanowane za aktywność prodemokratyczną. Swoim działaniem pragniemy udowodnić, że solidarność jest, znów, naszą bronią.

Nie uznajemy podziałów, nie wymagamy przynależności do żadnych grup czy inicjatyw, z dumą i wdzięcznością korzystamy z pomocy międzypokoleniowej. W Radzie Patronackiej naszego Komitetu zgodziły się uczestniczyć między innymi: Henryka Krzywonos, Ewa Łętowska, Danuta Wałęsa, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Ludwika Wujec.
Pomysł narodził się wśród organizatorek i uczestniczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, jednak sam komitet jest formacją od Strajku Kobiet niezależną.