W związku z tym, że poseł PiS Bartłomiej Wróblewski postanowił zostać „twarzą” inicjatywy PiS dotyczącej zmuszania Polek do rodzenia nieuleczalnie uszkodzonych płodów bez szans na przeżycie, bezpośrednio do niego kierujemy załączone wezwanie.

Marta Lempart: Wiemy, że obecna atrapa Trybunału Konstytucyjnego wyda „wyrok” zgodny z życzeniem PiS i Kościoła Katolickiego oraz innych środowisk nienawidzących kobiet. Zmuszanie kobiet do bohaterstwa, jakim jest patrzenie na śmierć w męczarniach urodzonego dziecka lub poświęcenia całego życia na opiekę nad osobą całkowicie niesamodzielną – to niewyobrażalne barbarzyństwo. Barbarzyństwo, którego, jak widać, nie próbuje nawet powstrzymać „opozycja” nadal klucząca w sprawie tego, kto ma decydować o byciu w ciąży i rodzeniu dzieci – kobieta, której to dotyczy, czy zaczadzeni religią i ideologią samozwańczy władcy naszych macic.

 

WYCOFAJ TEN WNIOSEK.
Tak, pośle Wróblewski. To do Ciebie. Nie będę pisać „panie pośle”, chociaż wiem, że zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wszyscy w PiS jesteście „panami”.
WYCOFAJ TEN WNIOSEK.
I wymyśliłeś, pośle Wróblewski, że przecież macie atrapę Trybunału Konstytucyjnego, za pomocą którego właśnie możecie odebrać nam tę resztkę fikcyjnych praw. Zmusić nas do noszenia i rodzenia płodów z bezmózgowiem, zrośniętym przełykiem, rozszczepem kręgosłupa i całkowicie niesprawnym sercem, a potem patrzenia, jak umierają.
WYCOFAJ TEN WNIOSEK.
Bo myślisz, pośle Wróblewski, że nie obowiązuje Ciebie (ani nikogo z Waszych funkcjonariuszy w zarządzanym przez służby specjalne Trybunale), Konstytucja, mówiąca o prawie do prywatności, intymności, godności, wolności od tortur, prawie do zdrowia i życia. Kobiet. Ludzi. Urodzonych, mających zgodnie z nią zdolność prawną od momentu urodzenia. Nie wcześniej.
WYCOFAJ TEN WNIOSEK.
Ile dzieci z rozszczepionym kręgosłupem urodziłeś, pośle Wróblewski? Ile Twoich dzieci umarło w męczarniach, urodziwszy się z mózgiem i okiem wiszącym na zewnątrz czaszki? A ile ze swojej diety poselskiej przekazujesz rodzinom dzieci z ciężkimi niepełnosprawnościami, otrzymującym 153 zł zasiłku miesięcznie, przy kosztach rehabilitacji wynoszących nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie, upokarzanych, wiecznie zmuszonych do proszenia o pomoc? Ile porzuconych dzieci z zespołem Downa adoptowałeś, pośle Wróblewski? Ile matek, zostawionych przez mężczyzn „nieradzących sobie z niepełnosprawnością” dziecka otrzymało od Ciebie jakąkolwiek pomoc? Ile złożyłeś projektów ustaw, podnoszących kwoty zasiłków, rent i wsparcia dla rodzin dzieci i ludzi z niepełnosprawnościami? O ile z tego tytułu poprawiła się ich sytuacja?
A Twoi partyjni koledzy?
No właśnie.
WYCOFAJ TEN WNIOSEK.