Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Strajk Kobiet na Pol’and’Rock Festiwal!

1.08.2018-4.09.2018

Stało się! Po raz drugi będziemy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata! Po raz drugi nasz namiot będzie stał na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych!

Jako oddolny, niezależny ruch społeczny wkurzonych kobiet i wspierających nas rozumnych mężczyzn uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu, neofaszyzmu przez świat. W końcu #jesteśmywszędzie, a #solidarnośćjestnasząbronią

Nasza siłę pokazałyśmy już wiele razy w Polsce i na świecie. Należymy do różnych organizacji, po części jesteśmy niezrzeszone, ale kiedy łamane są prawa człowieka potrafimy wyjść na ulicę i mocno się temu sprzeciwić. #CzarnyPoniedziałek #CzarnyPiątek

Na Pol’And’Rock Festiwal w tym roku ponownie będziemy chciały i chcieli pokazać Wam jak działamy i czym zajmujemy się na co dzień jako ruch społeczny. Opowiemy Wam o naszych postulatach – skąd są takie, a nie inne, dlaczego o nie walczymy i jak ta walka wygląda na co dzień.

Oczywiście ponownie porozmawiamy o feminizmie, zapoznamy Was z pojęciem kultury gwałtu, wyjaśnimy czym jest seksizm, jak go rozpoznać i z nim walczyć.

Chcesz pomóc?
==>> https://zrzutka.pl/k5mnfr

Wpłać i udostępnij naszą zrzutkę! Na Pol’and’Rock Festival jedziemy za swoje i z wielką radością! Jednakże aby wszystko się udało potrzebujemy Waszego wsparcia! Także finansowego. Na co? Na większy niż w zeszłym roku namiot, aby móc Was Wszystkie i Wszystkich pomieścić! Na zakup większej ilości mat do siedzenia, aby w razie nieprzyjaznej aury nie siedzieć z Wami na błocie.
Na plakaty i drobne gadżety dzięki którym każdy namiot będzie mógł zostać tym strajkowym 🙂
Każda i każdy z nas włoży w ten festiwal dużo pracy i własnych środków, ale nie jest nas aż tyle i nie mamy aż tyle, by to unieść. Dlatego liczymy na moc jak kryje się w grupie i na wasze wsparcie. Do zobaczenia!

#Działamy #RobimyRzeczy #SolidarnośćNasząBronią

Będziesz na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?
Przyjdź do naszego namiotu i aktywnie uczestnicz w warsztatach!
Weź ze sobą przyjaciół! Im nas więcej tym lepiej!

I mamy to!
Plan warsztatów w naszym namiocie!

02.08.2018, Czwartek
Godzina 13:30
Temat: „Mówię STOP! Moje ciało, moje granice, moja przestrzeń” prowadząca- Katarzyna Majchrzak- Strajk Kobiet Katowice
To będzie rzecz o molestowaniu, nagabywaniu i przemocy. O tym jakie są twoje granice i jak możesz skutecznie ich bronić. „Nie bądź taka niedotykalska” czy „Wyluzuj”, to jedne ze zdań, które wspierają przemoc w relacjach i mają za zadanie spacyfikować twój opór. A Ty masz prawo wyznaczyć kto i jak blisko ciebie może podejść. A także kto i jakie komentarze na temat twojego ciała i atrakcyjności może robić. Na ten warsztat udamy się poza namiot OSK, by mieć komfortową przestrzeń do pracy.

03.08.2018, Piątek
godzina 11:00
Temat: „Co chodzi z tym Strajkiem Kobiet? Czyli dlaczego, po co i o co walczymy?” prowadzące- Natalia – Warszawski Strajk Kobiet, Kasia – Strajk Kobiet Kraków
To będzie spotkanie z nami – aktywistkami Strajku Kobiet. Będzie to okazja aby zapytać nas, dlaczego i o co walczymy, jak również okazja do tego aby się do nas przyłączyć lub stworzyć Strajk Kobiet u siebie w mieście! Opowiemy Wam jak my zaczynałyśmy, skąd jesteśmy i jak to wygląda od podszewki. W czasie Pol’and”Rock w naszym namiocie będzie możliwość spotkania aktywistek z całej Polski (m.in., Wrocław, Kraków, Katowice, Warszawa, Poznań, Kostrzyn n. Odrą)

Godzina 13:30
Temat:„Milczenie jest złotem – przemoc ekonomiczna wobec kobiet”, prowadząca Małgorzata Ziemnicka – Strajk Kobiet Radom.
W trakcie tego panelu chcemy poruszyć trudny temat przemocy ekonomicznej wobec kobiet, wyjaśnimy Wam skąd się bierze, pokażemy przyczyny występowania oraz jakie formy przybiera. Przedstawimy statystyki występowania, a także pokażemy jak jej zapobiegać.

04.08.2018 Sobota
Godzina 11:00
Temat: „Dlaczego feminizm jest dobry dla mężczyzn?” Prowadzące- Natalia Kwaśnicka – Strajk Kobiet Wrocław i Ewa Machura – Strajk Kobiet Katowice. Partnerstwo, równość i współpraca. Jakie stereotypy wpływają negatywnie na kobietę i mężczyznę?

Godzina 12:30
Temat: „Czy branża muzyczno- eventowa to miejsce dla kobiet – czyli jak radzić sobie z seksizmem i kulturą gwałtu w pracy?” Prowadzące: Katia i Maria
Warsztaty/panel dyskusyjny ma przybliżyć uczestnikom jak tak naprawdę traktowane są kobiety w branży muzycznej/eventowej. Czy faktycznie jest tak kolorowo jakby mogło się zdawać na pierwszy rzut oka? Czy bycie managerem zespołu to zajęcie dla kobiety? O mobbingu, molestowaniu i tym jak sobie radzić opowiedzą prowadzące i goście. Wśród gości znajdą się również mężczyźni, którzy opowiedzą o zjawisku z ich perspektywy.

#OSKNaPolandRock #StrajkKobietNaPolandRock #KobietyNaPolandRock

Szczegóły

Start:
1.08.2018
Koniec:
4.09.2018
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/395284644311163/