Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DOŚĆ Milczenia!

07.15 @ 14:30-17:00

Strajk Kobiet Kraków, pragnie zaprosić na pierwszą publiczną dyskusję dotyczącą antyKobiecej działalności Kościoła katolickiego.
DOŚĆ milczenia!
Nadszedł czas, żeby głośno i wyraźnie powiedzieć o tym, że Kościół katolicki nienawidzi Kobiet! Działania tej instytucji są wymierzone przeciwko Kobietom!

Dyskusja będzie pierwszą w Polsce rozmową w miejscu publicznym, dostępnym dla każdego i każdej (plac koło MUZEUM NARODOWEGO) na temat, który przez wielu Polaków i wiele Polek uznawany jest za tabu.

Dyskusja ma na celu pokazanie i uświadomienie wpływu działań Kościoła katolickiego na życie Kobiet (między innymi w zakresie samo decydowania w kwestii prokreacji : aborcja, antykoncepcja, klauzula sumienia, deklaracja wiary, promowania patriarchalnego stylu życia, umniejszania znaczenia Kobiet w życiu społecznym, politycznym i zawodowym oraz innym).

Publiczna dyskusja jest konieczna z uwagi na postępujący wpływ przedstawicieli Kościoła katolickiego na polityków partii rządzącej i co za tym idzie, na podejmowane przez nich decyzje, kształtujące (ustawy, publiczne wypowiedzi itd.) życie społeczne każdego i każdej z nas.

Nie możemy o tym MILCZEĆ!
Nie ma na to naszej zgody!
Kościół nie ma prawa decydować o naszym życiu i naszym ciele!

Zaproszone dyskutantki:
Lana Dadu – współorganizatorka Czarnych Protestów.
Iga Czepczyńska – Włodarczyk (Polska Laicka),
Anna Sikierska-Lohner (Stowarzyszenie Wszechnica Oświeceniowo Racjonalistyczna SWOR)
Joanna Scheuring-Wielgus (koło poselskie Liberalno-Społeczni)
Magdalena Kuk (Strajk Kobiet Kraków)

Moderacja i prowadzenie
Katarzyna Wójtowicz ( Strajk Kobiet Kraków, (S)Prawa Kobiet, SWOR)

Po zakończeniu głównej części dyskusji, oddajemy głos WAM!
Możecie się wypowiedzieć, możecie zadawać pytania dyskutantkom, możecie głośno i wyraźnie powiedzieć, że NIE MA WASZEJ ZGODY na antyKobiecą działalność Kościoła katolickiego w Polsce!

Świeckie Państwo to podstawa wolności. Nam, ta wolność odbierana jest każdego dnia. Bądźmy razem i wspólnie głośno powiedzmy DOŚĆ milczenia!

Mamy nadzieję, że ta publiczna dyskusja rozpocznie publiczne, otwarte i szczere debaty i dyskusje o wpływie Kościoła katolickiego na życie Kobiet w całej Polsce!

Pamiętajcie: 15/07 (niedziela) plac koło MUZEUM NARODOWEGO, godzina 14:30

Zrzutka na promocję wydarzenia:
https://zrzutka.pl/4v52sd

#DOŚĆmilczenia #KościółAntyKobiecy

Szczegóły

Data:
07.15
Czas:
14:30-17:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1298317133637817/

Miejsce

Kraków