ZAKAZ ABORCJI ZNÓW W SEJMIE!
#DoKosza
#NieDlaZaostrzenia
#StopTheBan

2 lipca o godzinie 16.00 sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zajmie się projektem ustawy zakazującym aborcji w przypadku nieusuwalnych wad płodu. Jest to ten sam projekt, którego procedowania zażądał od PiS w marcu br. Episkopat. PiS wycofał się jednak z planowanych prac nad projektem po organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, Warszawski Strajk Kobiet oraz grupy i ruchy kobiece akcjach „Słowo na niedzielę – Wieszak dla Biskupa” (18/03) oraz Czarnym Piątku (23/03), który w marszu pod siedzibę PiS zgromadził prawie 90 000 osób.

Będziemy pod Sejmem w czasie prac Komisji, pilnując realizacji naszego postulatu, który się w odniesieniu do tego nieludzkiego, barbarzyńskiego projektu nie zmienił – ma on trafić do kosza, tak jak każdy inny projekt zmierzający w efekcie do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. Mobilizujemy się także lokalnie!
Lista wydarzeń – tutaj: https://www.facebook.com/events/1641008185996968/permalink/1642468275850959/

Przypominamy, że mamy de facto do czynienia z projektem całkowitego zakazu aborcji – 95% przypadków legalnych aborcji w Polsce to aborcje z powodów embriopatologicznych. Przy czym aż 75% przypadków legalnego przerwania ciąży to wady letalne, powodujące śmierć dziecka, bez środków przeciwbólowych, niedługo po urodzeniu. Możemy też oczywiście zapomnieć o badaniach prenatalnych – jaki lekarz odważy się na wykonanie badań, których skutkiem będzie to, że kobieta spróbuje poddać się zabiegowi aborcji? Likwidacja możliwości wykonywania jakichkolwiek badań prenatalnych będzie warunkiem niezbędnym i koniecznym dla wprowadzenia i utrzymania tego barbarzyńskiego prawa.

W Polsce aborcja jest nielegalna z trzema bardzo wąskimi wyjątkami – kiedy ciąża jest wynikiem przestępstwa (gwałtu lub kazirodztwa), kiedy jest zagrożeniem dla życia lub zdrowia kobiety i kiedy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony. Jednak, ze względu na tzw. „klauzulę sumienia”, która ponad obowiązki praktykowania profesjonalnej medycy przekłada osobiste przekonania religijne lekarzy, legalna aborcja jest bardzo mało dostępna w Polsce już teraz, obejmując ok. 1000 przypadków rocznie (w 2016 r.: 1098 przypadków).

Projekt w planie prac KPSiR:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp?view=2&komisja=PSR

WYDARZENIE NA FB