10 maja 2017 r., podczas tzw. miesięcznicy smoleńskiej, Angelika Domańska, organizatorka Strajku Kobiet z Elbląga i działaczka Partii Zielonych, stojąc w pierwszym rzędzie wśród zgromadzonych pod Pałacem, razem z Elwirą Borowiec, organizatorką Strajku z Puław i działaczką Stowarzyszenia Tarcza, rozłożyły przed szeregowym posłem Jarosławem Kaczyńskim flagę Strajku Kobiet. Po wezwaniu posłanki PiS, działaczki Klubów Gazety Polskiej – Anity Czerwińskiej „nie puszczajcie ich!” obie zostały poturbowane przez tłum, przy czym Angelika, zraniona m. in. w rękę, musiała zostać opatrzona przez pogotowie. Angelika została również spisana przez policję i straszona odpowiedzialnością karną z art. 224 kk. W chwili obecnej przygotowuje się do złożenia zawiadomienia w sprawie pobicia, po uprzedniej obdukcji. Elwira również rozważa złożenie zawiadomienia.
Wezwanie do przemocy i przemoc kierowaną wobec jakiejkolwiek organizatorki czy uczestniczki Strajku Kobiet traktujemy jako kierowaną do każdej z nas – jako wyzwanie rzucone nam wszystkim.

Na FP Strajku Kobiet będziemy podawać kolejne informacje dotyczące zarówno stanu naszych dzielnych dziewczyn, jak i informacje organizacyjne dla tych, którzy zdecydują się stawić w Warszawie 10 czerwca 2017 r.

STRAJK KOBIET POD PAŁACEM – WYDARZENIE

Potrzebujemy środków na to, aby móc wydrukować plakaty i ulotki dotyczące Strajku Kobiet pod Pałacem, czyli naszej obecności na kontrmiesięcznicy 10/06, pokryć koszty organizacji, potrzebnego sprzętu i pomocy prawnej. Bardzo prosimy o pomoc i z góry za nią dziękujemy!

Wpłaty 50 zł i więcej nagradzamy flagą Strajku Kobiet (szczegóły na zrzutce).

WAŻNE LINKI:
wydarzenie Strajk Kobiet pod Pałacem:https://www.facebook.com/events/377311789332986
FP Obywatele RP: https://www.facebook.com/ObywateleRP.org/?fref=ts
Strona www Obywateli RP: http://konstytucjarp.org
Wydarzenie Obywateli RP (kontrmiesięcznica czerwcowa):https://www.facebook.com/events/1339561069472127

ZRZUTKA