Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.
Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z ponad 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem „Solidarność naszą bronią”.

#SolidarnośćNasząBronią #SolidarityIsOurWeapon #LaSolidaridadEsNuestraArma

WYDARZENIE ŚWIATOWE NA FACEBOOKU

WYDARZENIE OGÓLNOPOLSKIE NA FACEBOOKU

Chcesz pomóc w organizacji Międzynarodowego Strajku Kobiet w Polsce? Weź udział w naszej zrzutce internetowej. Można wpłacać już od złotówki:
https://zrzutka.pl/mrsynp

Strona www Międzynarodowego Strajku Kobiet: www.parodemujeres.com
Strona www Ogólnopolskiego Strajku Kobiet: www.strajkkobiet.eu

16251682_1749005495125441_537014498327618062_o (1)