25 listopada, w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, Międzynarodowy Strajk Kobiet podejmuje pierwszą wspólną akcję pod nazwą MOBILIZACJA. W tym dniu MSK zacznie zbierać podpisy pod petycją do Sekretarza Generalnego ONZ i do Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka i wyda odezwę do członków rządów swoich krajów. Kolejnym krokiem będzie wsparcie kobiet w USA podczas Marszu Kobiet na Waszyngton 21 stycznia 2017 r. oraz globalny strajk kobiet 8 marca 2017.

Petycja będzie dostępna do podpisu w serwisie change.org od 25 listopada. Już teraz można ją przeczytać pod tym adresem:http://parodemujeres.com/…/International-Womens-Strike-PETI….

Do sieci Międzynarodowego Strajku Kobiet, powstałej po wydarzeniach październikowych w Polsce, Korei Płd. i Ameryce Łacińskiej, należą kobiety z Argentyny, Chile, Ekwadoru, Hondurasu, Izraela, Irlandii, Irlandii Północnej, Korei Południowej, Meksyku, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Salwadoru, Szkocji, Szwecji i Turcji. W grupie roboczej są również kobiety z USA , Brazylii, Nikaragui, Urugwaju i Islandii.

Strona www MSK: www.parodemujeres.com

Mapa wydarzeń dziejących się w związku z 25/11 w krajach należących do MSK: http://bit.ly/womens-strike-map

Chcesz się włączyć w działania MSK? Napisz na parodemujeres@gmail.com. Potrzebujemy m. in. tłumaczek z języków narodowych MSK na angielski i hiszpański.

#SolidarnoscNaszaBronia #SolidaridadEsNuestraArma#SolidarityIsOurWeaponstrajk_int-03