DZIAŁAMY! ORGANIZACJA, INFORMACJA, WSPARCIE!

Niedługo po polskim Czarnym Poniedziałku w kolejnych krajach świata nastąpiły protesty kobiet walczących nie tylko o swoje podstawowe prawa, ale także, w krajach dotkniętych plagą FEMICIDIO – kobietobójstw, o życie. Na fali tych zdarzeń powstała ponadnarodowa grupa Międzynarodowego Strajku Kobiet, która pierwsze wspólne działanie planuje podjąć już 25 listopada, w Światowy Dzień Walki zPrzemocą Wobec Kobiet, rozpoczynając zbieranie podpisów pod globalną petycją dotyczącą praw kobiet, kierowaną do ONZ, i prezentując film z treścią międzynarodowego apelu w tej sprawie.
We wszystkich krajach należących do Międzynarodowego Strajku Kobiet odbędą się w tym dniu pikiety, manifestacje, debaty i spotkania dotyczące sytuacji kobiet na świecie i w poszczególnych krajach. Hasłem naszego działania jest SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ. Co możemy zrobić i co robimy w Polsce?
– debaty, warsztaty, dyskusje i konferencje dotyczące sytuacji kobiet na świecie
– happeningi i pikiety
– akcje plakatowe i ulotkowe
– warsztatowe spotkania grup kobiecych i feministycznych

Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek innej pomocy realizacyjnej lub formalnej (chcecie zrobić prezentację filmu, akcję rzutnikową, nietypowe zgromadzenie, akcję ogólnopolską, punkt porad prawnych) – piszcie! Macie już zaplanowane wydarzenie – dajcie nam znać, wciągniemy je na listę i uwzględnimy w informacji prasowej. Szukacie swojej grupy lokalnej? Zapytajcie nas, pomożemy się Wam odnaleźć!